Jubileusz XXV-lecia Małopolskiej Chorągwi Harcerek ZHR

Przeszłość to wspomnienie krętej drogi, która doprowadziła nas do tego miejsca, do tego momentu. Ta droga ciągnie się w przyszłość. To początek czegoś nowego.

Michelle Zink

11 listopada 1989 został wydany pierwszy rozkaz Małopolskiej Chorągwi Harcerek, 25 lat po nim zapraszamy wszystkie harcerki i instruktorki chorągwi do wspólnego świętowania, wspominania i budowania razem przyszłości.

PROGRAM:

SOBOTA, 08.11.2014 SPOTKANIE NA SZLAKU

Spotkanie komendantek chorągwi, członkiń komend chorągwi i hufcowych 25-lecia

Miejsce: Lubomierz, Gorce, rozpoczęcie g. 9:00

Koszt: 25 zł (w tym nocleg).

Dojazd: we własnym zakresie.

Zgłoszenia na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 25.10.2014 r., w tytule maila "Spotkanie na szlaku".

NIEDZIELA, 09.11.2014 CZAR OBOZOWYCH DNI

Krąg HR-ek 25-lecia - Spotkanie wszystkich druhen posiadających stopień Harcerki Rzeczypospolitej

Czas trwania: 9:00 do 12:00 - kościół św. Idziego, następnie spotkanie przy herbacie.

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do 25.10.2014 r., w tytule maila wpisując „Spotkanie HR-ek” lub telefonicznie.

PONIEDZIAŁEK, 10.11.2014 SPOTKANIE, INSPIRACJA, PRZYGODA

Warsztaty dla zastępów zastępowych, drużyn wędrowniczek i kadr gromad zuchowych Małopolskiej Chorągwi Harcerek

Czas trwania: 9:00 do 20:00.

Miejsce: Kraków i okolice

WTOREK, 11.11.2014

9:00 - Msza święta w kościele św. Anny

10:00 - Uroczysty apel – harcerki i instruktorki Małopolskiej Chorągwi Harcerek, Komendantki Małopolskiej Chorągwi Harcerek

Uwaga! Po apelu przewidziane jest działanie dla drużyn.

18:00 - Kominek instruktorski połączony z mianowaniami instruktorskimi – dla instruktorek Małopolskiej Chorągwi Harcerek Kominek odbędzie się w Kamieniołomie Jana Pawła II przy kościele św. Józefa w Podgórzu.

Jubileusz odbywa się pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa.

--------------------------------------------------------------------------------

11 listopada 2013 r. rozpoczęłyśmy przygotowania do Jubileuszu XXV - lecia Małopolskiej Chorągwi Harcerek.

Potrwają one cały rok, a  wśród działań z tej okazji między innymi poniższe propozycje.

Zdobywanie odznaki jubileuszowej

Zadania na odznakę jubileuszową realizujemy od listopada 2013 do końca września 2014. Zdobywać ja mogą zuchny, harcerki, wędrowniczki i instruktorki Małopolskiej Chorągwi Harcerek.

Regulamin oraz zadania śródroczne znajdują się w broszurce, którą można pobrać tutaj.

Zadania na zimowisko można pobrać tutaj.

Zadania obozowe można pobrać tutaj.

Kartę odznaki jubileuszowej potwierdzającą realizację zadań można pobrać tutaj.

Ostateczny termin oddawania zadań to 3 października 2014 r.

Drużyny:

Drużynowa zbiera karty zdobywania odznaki swoich druhen, sprawdza czy są dobrze wypełnione, czy jest wymagana ilość zadań, do zebranych kart dołącza relacje ze wspólnych zadań, dokumentację zbiorczą, płytkę ze zdjęciami (ilustrującymi zdobywanie odznaki, ale także z wydarzeniami w roku Jubileuszu Chorągwi, którymi drużyna chciałaby się pochwalić).
Całość zebraną w jedną opisaną kopertę należy dostarczyć do biura okręgu w godzinach pracy (poza godzinami pracy biura można wrzucić do okręgowej skrzynki pocztowej przy wejściu do okręgu).

Instruktorki:

Relacje ze zrealizowanych zadań wraz ze zdjęciami należy dostarczyć spakowane w opisaną kopertę do biura okręgu w terminie najpóźniej do 3 października 2014 r. (poza godzinami pracy biura można wrzucić do okręgowej skrzynki pocztowej przy wejściu do okręgu)

Wspólny blog na XXV-lecie

Zapraszamy do odwiedzenia bloga Małopolanek (malopolanki25.blogspot.com), na którym przez najbliższe 12 miesięcy będziemy miały okazję lepiej poznawać małopolskie instruktorki i małopolskie drużyny.