W dniach 26 - 28.10 odbył się pierwszy biwak kursu podharcmistrzyń „Watra”. Osiem druhen rozpoczęło swoją kursową przygodę od przyjazdu na miejsce biwaku - chaty w Pogwizdowie. Tam czekała na nas pyszna kolacja przygotowana przez kadrę kursu. Wieczorem miałyśmy okazję bliżej się poznać, zobaczyć różne ciekawe zakamarki chaty oraz przemyśleć cele, które chcemy realizować podczas całego kursu.


Podczas zajęć drugiego dnia zastanawiałyśmy się jakie cechy powinna mieć opiekunka stopnia oraz jak ważną pełni rolę, poznałyśmy również etapy prowadzenia próby instruktorskiej. Miałyśmy okazję brać udział w queście w Nowym Wiśniczu, gdzie poznałyśmy bliżej tą malowniczą miejscowość oraz udałyśmy się na zwiedzanie zamku. Po powrocie sprawdziłyśmy naszą wiedzę na temat różnych funkcji oraz poruszyłyśmy temat demokracji w organizacji.  Kominek rozwiał wszystkie nasze wątpliwości odnośnie tego kim jest podharcmistrzyni.


Ostatniego dnia rozmawiałyśmy o problemach, które dostrzegamy w naszych środowiskach. Wspólnie decydowałyśmy, który z nich uważamy z najważniejszy oraz dlaczego warto mu się bliżej przyjrzeć. Biwak zakończyłyśmy mszą świętą w kościele w Bochni.