Czuwaj!
Podczas gdy w całej Polsce odbywały się obchody z okazji Święta Konstytucji 3 maja, 13 przyszłych zuchmistrzyń rozpoczęło swoją drogę przez metodykę zuchową podczas biwaku Kursu Metodyki Zuchowej "Pryzmat" w Łopusznej, pod wodzą wspaniałej kadry w składzie: phm. Sylwia Domoń HR, phm. Gabriela Kongstad wędr., pwd. Katarzyna Kołton HR i pwd. Katarzyna Cioch wędr.
Przez 4 dni uczyłyśmy się wzajemnej komunikacji w zastępach (Widmo, Tamzyrp i Fision) i między wszystkimi uczestnikami, również w trakcie intensywnej pracy na zajęciach dotyczących formalnych podstaw działania gromad i wychowania oraz psychopedagogiki. Nauczyłyśmy się też jak napisać początkowe części planu pracy i jak prowadzić zbiórkę. Dowiedziałyśmy się, czym jest Ręka Metody, a także jak wcielać ją w życie, pilnie pracowałyśmy nad indywidualnymi zadaniami i poszukiwałyśmy wspólnie inspiracji.
Teraz z niecierpliwością czekamy jeszcze dwa tygodnie na rozpoczęcie głównej części kursu - 2-tygodniowego obozu, na którym poznamy odpowiedzi na wszystkie nasze pytania.