Druhny,

zapraszamy na dyżury w dniach:

9.01 g.18.00-19.00 dyżur komendantki i skarbniczki - UWAGA!
Dyżur w dniu 9.01 to ostatni dzień kiedy można rozliczyć się z faktur za rok 2017.

23.01 g.18.00 - dyżur komendantki i skarbniczki, WYDAWANIE ZGÓD
Serdecznie zapraszamy na ten dyżur, zazwyczaj nie ma kolejek, jest miło i sympatycznie.

30.01  g.18.00 dyżur komendantki i skarbniczki, WYDAWANIE ZGÓD

06.02 g.18.00 dyżur komendantki i skarbniczki, WYDAWANIE ZGÓD

ZAŚWIADCZENIE O BYCIU INSTRUKTORKĄ - Można odebrać je na każdym dyżurze. Prosimy o pisanie na adres mailowy chorągwi (malopolanki[na]gmail.com) zapotrzebowania na takie, to ułatwi nam ich przygotowanie przed dyżurem.

ZASADY WYDAWANIA ZGÓD:
Upewnijcie się, że:
  • Macie wychowawcę na każde 20 harcerek i każde 15 zuchenek w podobozie na każdy dzień zimowiska.
  • Komendantka oraz wychowawcy mają opłacone składki za I kwartał 2018.
  • Gromada lub drużyna ma opłacone składki za I kwartał 2018 (zgodnie z ostatnimi wytycznymi wpłat w gotówce).
  • Macie zatwierdzony plan pracy oraz podpis hufcowej na raporcie przedobozowym.
  • Macie wydrukowany dwustronnie plan pracy.

Ponadto przypominamy, że:

1. Wychowawca ma być harcerką - jeśli nie jest instruktorką, nie działa w żadnej jednostce i nie ma powierzonej rozkazem funkcji należy skonsultować możliwość podjęcia przez nią obowiązków wychowawcy z komendantką chorągwi. We wszystkich takich przypadkach piszcie bezpośrednio na adres komendantki: gosia.wczelik[na]gmail.com Proszę hufcowe o sprawdzenie pod tym kątem kadry.

2. Wychowawca ma mieć zapłacone składki - jeśli jest instruktorką - instruktorskie, jeśli jest przyboczną - płaci z drużyną, jeśli jest to przypadek opisany powyżej - zgodnie z uchwałą okręgu oraz statutem ZHR płaci składki indywidualnie za siebie, w wysokości 13zł miesięcznie i tak samo przynosi potwierdzenie ich opłacenia.

3. W rubryce DOJAZD NA ZIMOWISKO wpisujemy wskazówki jak szukać połączeń transportem publicznym do Waszego zimowiska. Nie interesuje nas jak Wy jedziecie i czy wynajmujecie autokary, ta rubryka ma pomóc wizytacji w chorągwi i w okręgu w szukaniu linii komunikacyjnych - czyli wiecie, że do Rzeszowa jeździ pociąg, a z Rzeszowa są linie autobusów podmiejskich albo busy, albo właśnie nie ma nic i dlatego na wizytację jeśli to tylko własnym autem, albo, że robicie zakupy w Rzeszowie, więc można się z transportem obozowym tam umówić. Wiadomo, że wizytatorka może sama tego poszukać i często i tak tak robi, ale ta rubryka nie ma żadnego innego celu, więc jeśli coś tam wpisywać to z sensem i pożytkiem proszę.

4. Przypominamy, że dla drużyn harcerek wymagana jest uzupełniona pierwsza część arkusza wizytacji przez hufcową.

5. Zgodę odbiera komendantka osobiście (w przypadku zgrupowań może być też kwatermistrzyni).

Aby zaoszczędzić swój czas upewnijcie się, że macie podpis hufcowej na raporcie przedobozowym, zapłacone składki do końca września za drużynę oraz za komendantkę i wychowawców, a Wasi wychowawcy są harcerkami lub mają zgodę Gosi Wilkowskiej.