Sobotniego poranka 22. kwietnia prawie 30 harcerek rozpoczęło nowy etap przygody harcerskiej - kurs metodyki harcerek Effata 2017. Choć na początku pogoda wydawała się nam nie sprzyjać, każda z nas wzięła poprawkę na to, że nawet osioł potrafi być skautem podczas dobrej pogody.

O godzinie 9:00 stawiłyśmy się w pełnych składach kursowych zastępów w wyznaczonych miejscach, aby wykonać pierwsze zadania oraz zapoznać się z naszymi nowymi zastępami na najbliższy czas.

Po wykonaniu zadań udałyśmy się na spotkanie z kadrą oraz resztą kursantek, aby wziąć w udział w kominku, podczas którego miałyśmy okazję zapoznać się wzajemnie, rozwiać wszystkie wątpliwości dotyczące tego kursu, no i oczywiście - dowiedzieć się co nieco na temat rozpisywania i zdobywania stopni. Zaraz po kominku miałyśmy apel, a na koniec rozeszłyśmy się na zbiórki zastępów, gdzie mogłyśmy rozpocząć wspólną pracę nad obrzędowością… i nie tylko!